Vloženo 24.11.2019

Sezóna 2019 je uzavřena

Z jara letošního roku jsme zapojili do závodů kol i nejmladšího člena klubu Domíka. V roce a půl osedlal odrážedlo. Začal trénovat po lese a na překážkách, které má klub k dispozici pro přípravu na závody. Závodů je v kalendáři plno. Dá se závodit každou sobotu i neděli po celou sezónu. My jsme vybrali jen pár závodů, co jsou pro nás vzdálené do cca 100km. Naši kluci startovali na 11 závodech. Domík byl letos 2x na bedně, jednou na 3. místě a jednou na 1. místě jako nejmladší jezdec ve své kategorii. Filípkovo závody jsou už náročnější. Jeho třída je hodně obsazena a jsou tam jezdci, kteří jezdí závody téměř po celé ČR. Nejlepší dosažený výsledek byl v nejobsazenějším seriálu KOLO PRO ŽIVOT a to 6. místo. Já jsem jel na kole jen Javornického Pazdřivce a zase parádní zážitek plný extrémů. Nově jsme se účastnily jednoho závodu motorek. Filí i já jsme dojeli ve svých třídách na 1. místě. Domíka motorky chytly dost předčasně a v den svých druhých narozenin začal tahat za plyn na svém minibiku. Jiří Zíka jezdí závody motokrosu ve třídě veterán nad 40 let. Jde mu to bezvadně a dojíždí v první desítce. Závěrem chci poděkovat všem sponzorům, lidem kteří nám pomáhají ve sportech, které provozujeme. Není to časově a ani finančně snadné.

Plány na příští sezónu jsou hlavně kola. Možná pošleme kluky závodit na motorkách.

Sportu zdar Kroupič

vloženo 11.8.2019

JK MOTOKLUB

NA

BEDNĚ

V sobotu se jely závody kol v Blovicích. Trať vedla po louce, kde byly umělé překážky a velká část tratě byla v lese. Díky vydatnému dešti byla trať hodně náročná. Bahno a oslizlé kořeny daly zabrat všem závodníkům. Z našeho klubu startovali Filí a Domík. Filí jel dva okruhy o celkové délce cca 1300 metrů, kde byly dva slušné odskoky. Při tréninku v lese si našel ideální stopu přes kořeny a tak ušetřil dost síly. Dojel na skvělém 9. místě. Domík jel odrážedla. Okruh byl převážně na louce s jednou překážkou a to pozvolný nájezd, který byl zakončen dvěma schody dolů. S tratí i s překážkou se popral nad očekávání skvěle. Ve věkové kategorii byl na stupních vítězů na prvním místě a celkově v závodě skončil 3. Pro děti skvěle strávený den, plný zážitků. Jak jsem dříve psal, že Filí už závodil na motorce, tak Domíka to chytlo taky a už pár dní pravidlně tahá za plyn na svém minibejku. Uvidíme časem, kam je sport zavede.

vloženo 29.7.2019

Malé poohlédnutí v letošní sezóně

O prezentaci na motokrosu se stará Jiří Zíka. Dovršil krásného věku, a tak jezdí třídu veterány. Po několika letech ježdění na YZF 250 konečně přesedlal na královskou třídu, a to opět YAMAHU, ale tentokrát ve dvoutaktu YZ 250. Tento stroj si zamiloval. Poctivě trénuje a dojíždí v první desítce jezdců.

Naši nejmenší sportovci mají odjeto prozatím 7 závodů MTB. Domík jezdí letos prvně. Spíše se jen seznamuje s tim, jak to na závodech chodí, ale taky dokáže zabrat a dojet kolem půlky startovního pole. Filí jezdí třídu do 5 let, kde může být věkový rozdíl jezdců skoro jeden rok a to je u takhle malých dětí hodně znát na výkonu. Zatím nejlepší zajetý výsledek je 6. místo na nejvíce obsazeném seriálu Kolo pro život.

Dost často se mě lidé dotazují,zda budou kluci závodit na motorkách. Já říkám ne. Hlavní je pro ně závodit na kolech a učit se bojovým sportům, aby se rozvíjelo dokonale celé tělo. Na motorkách mohou jezdit jen tréninkově. Jenže nedávno jsme dostali pozvánku na pouťový závod do 50ccm. Filí už týden před tím zrovna začal jezdit na 50ccm automatu (čína – výkon dobrý, podvozek na víte co). Náš dobrý soused Zdeněk Heberlein, výborný motokrosař a endurák, nám půjčil louku na trénování. Po týdenním ježdění jsme tedy jeli na závody. Filí ve třídě do 50ccm automat dojel první. Já jel třídu fichtly bez úprav motoru do 50ccm na 30minut + 2 kola. Boje byly až do cíle, výkony jsou zde hodně vyrovnané. Tento můj první závod v tak slabé kubatůře jsem vyhrál.

Takže až se mě ještě někdy někdo zeptá, jestli moji kluci budou závodit na motorkách, fakt nevím jak to bude. Rozhodně budou dělat ten sport, který je bude bavit

Jinak já na závodění nemam ani pomyšlení, trénuju kluky a na závodech se s manželkou staráme o jejich zázemí.